Jak pozbyć się białych plam na skurzę - bielactwo ? Metoda mojej babci była bardzo prosta widoczna i skuteczna. Orzech włoski inaczej Juglans regia 



Kto nie zna orzechów włoskich ? ale nam nie chodzi o same orzechy ale o ich "kokon" inaczej "łupinę zieloną" 

Uwaga nie ta twardą skorupę ! Czyli chodzi nam o tą zielona powłokę na wierzchu, tak jak na zdjęciu widać.





Orzech włoski ma bardzo wiele zastosowań o którym się tak mało wie ale my dziś skoncentrujmy się na naszej skurzę a dokładniej na przebarwieniach, czyli białych plamach. Przebarwienia bardzo często pojawiają się w wyniku przebywania na słońcu, bardzo dużego stresu, złego odżywiania, zatrucia bronią chemiczna lub biologiczna.



ale do rzeczy: Krok po kroku jak przykryć, zamaskować, zniwelować przebarwienia na twarzy, rękach, szyi, na skórze:

Krok Pierwszy: Musisz zdobyć orzech włoski w postaci jego dojrzewania, czyli tak jak na zdjęciu powyżej:


Krok Drugi: Kiedy masz już zielony orzech to odkrój kawałem zielonej skórki, zielonej łupiny (tak jak na zdjęciu powyżej)

Krok trzeci: Bierzemy odkrojony kawałek łupiny zielonej i wewnętrzną strona łupiny dokładnie nanosimy, wcieramy w miejsca białe, na białe plamki. Postaraj się to zrobić dokładnie. Można też to zrobić np. patyczkiem do uszów.

Uwaga! Proszę chronić oczy!!!  Nie dotykać

Krok Czwarty: Po naniesieniu, posmarowaniu białych plam na skórze początkowo kolor będzie jasno brązowy a nawet lekko zielonkawy ale po 2 godzinach wszystko zbrązowieje a pełen swój kolor odda po 12 godzinach.

Uwagi:
- Proszę nie smarować ciemnych miejsc na twarzy bo i one zbrązowieją, zaciemnia się.
- nie dotykać oczu a jeśli dotkniesz to po prostu umyć w ciepłej wodzie.
- po zabiegu dobrze umyj ręce





Przebarwienia na twarzy to nic innego, jak nierównomiernie rozłożona w skórze melanina. Jest to pigment, który jest odpowiedzialny za kolor naszej karnacji - im melaniny więcej, tym jest ona ciemniejsza.

Przebarwienia na twarzy, przyczyny:

Przebarwienia na twarzy najczęściej kojarzone są z nadmiernym opalaniem - to prawda, wiele zmian powstaje właśnie w wyniku ekspozycji na promienie UV (zarówno jeśli chodzi o "kąpiele słoneczne", jak i wizyty w solarium). Jednak przebarwienia mogą tworzyć się także samoistnie, mają na nie wpływ także inne czynniki. Są to m.in.:

sok z owoców cytrusowych
perfumy
kremy (stare, przeterminowane, nienaturalne, itp)
olejki (stare, nienaturalne, itp)
retinol zawarty w kosmetykach
zmiany hormonalne, zachodzące w czasie ciąży czy menopauzy
przyjmowanie tabletek hormonalnych, lub innych i ich skutki uboczne.
stany zapalne skóry
substancje fotoalergiczne zawarte w niektórych lekach (także tych ziołowych)
wiek skóry



Orzech włoski (Juglans regia L.) – gatunek drzewa liściastego z rodziny orzechowatych. W stanie dzikim występuje na Bałkanach, w południowo-wschodniej Europie, południowo-zachodniej, środkowej i wschodniej Azji, w Himalajach, w północnej Mjanmie i południowo-zachodnich Chinach[3]. W Polsce pospolicie uprawiany i często dziczejący, w niektórych rejonach kraju zadomowiony (kenofit). Obecnie (2012) klasyfikowany jako zajmujący liczne nowe stanowiska gatunek inwazyjny w początkowej fazie ekspansji[4].   

czytaj więcej:   https://pl.wikipedia.org/wiki/Orzech_w%C5%82oski


Zmiany nie muszą pojawić się od razu, może zdarzyć się, że przebarwienia na twarzy "wyjdą" po pewnym czasie, nawet, jeśli ostatnio nie przebywalibyśmy dużo na słońcu. Może to być wynikiem kumulowania melaniny, a jakiś czynnik (np. zmiany hormonalne) ją uwidocznił